ROZHOVOR S VLADANEM ZAMARSKÝM

24.11.2014 21:19

Jak jsem již slíbil, naše stránky Vám přinášejí exkluzívní rozhovor s našim stonavským naturálním kulturistou Vladanem Zamarským, který se nedávno vrátil ze soutěže Natural Olympia konané v americkém San Diegu. Položil jsem mu několik otázek, které by naše čtenáře mohly zajímat:

1/ Jaká byla letošní Olympia, čím byla jiná než ta loňská?

Neřekl bych, že ta letošní Olympie byla obzvlášť jiná než ta loňská. Byla to zase nejprestižnější soutěž naturální kulturistiky, vrchol letošní sezóny s nádhernou a přátelskou atmosférou, výbornou organizací a skvělými lidmi a to vše posazeno do slunné Kalifornie!

2/ Kolik se účastní závodníků?

Celkový počet závodníků opravdu nevím, ale opět tam byla hlavně početná reprezentace USA a Austrálie, dále pak již v menším počtu závodníci Kanady, států jižní Ameriky, Afriky, Asie i Evropy. Např. vím, že Slovensko reprezentovali čtyři závodníci. Barvy naší země jsem hájil pouze já!

3/ Co jsi všechno v USA viděl?

Čtyři dny jsem strávil v San Diegu a točilo se to vše kolem soutěže, času na procházky nebylo mnoho. Po slavnostním zakončení Natural Olympia jsme se přesunuli do Los Angeles a 6 dní jsme obdivovali krásy tohoto rozlehlého města. Viděli jsme např. legendární Venice beach, Long beach, Santa Monica, Malibu, známou Route 66, Hollywood s chodníkem Slávy, nádherná filmová studia Universal studios a pod.

4/ Překvapilo tě něco na cestě /jak dlouho trvá cesta/ nebo něco zajímavého z cesty?

Cesta do San Diega byla naštěstí bez problémů. Po loňské první účasti jsem věděl do čeho jdu, takže přesun klapl na jedničku. Z domu směr Vídeň jsme vyrazili v 1h ráno, let byl s přestupem v Londýně a tentýž den v 17h jsme přistáli v San Diegu. Ovšem časový posun v Kalifornii je mínus 9h, takže celková cesta ze Stonavy až po výstup z letadla trvala 25 hodin! Už tak náročné časování formy doslova téměř na hodinu se komplikuje časovým posunem, dlouhým nepohodlným sezením u kterého já osobně se vůbec nevyspím. Před odjezdem jsem do 20h trénoval klienty, pak nešel spát, chystal si přesně dané jídlo do soutěže a pak těch dalších 25h cestování bez spánku....no velká únava....ale stálo to za to! Začalo to krásným přistáváním v úplné blízkosti oceánu v palmami osázeném San Diegu....

5/ Jak dlouho ses připravoval na tuto soutěž

Poslední víkend v červnu jsem startoval na mistr.světa ( taky 2.místo, pozn.red.) a ihned po návratu jsem pokračoval v trénincích a dietě a připravoval se na mistr.Evropy a vrchol sezóny NATURAL OLYMPIA 2014! Poslední zhruba 3 měsíce jsem trénoval pondělí až pátek dvoufázově a o víkendu po jedné fázi, takže 12 tréninků za týden! Dny volna by se daly spočítat na prstech jedné ruky! Příprava byla velmi tvrdá a bolestivá, dal jsem do ní spoustu úsilí a pevné vůle, abych nesklamal  především ty, co mně podpořili, mé blízké a fanoušky!

6/ Kulturistika se musí podřídit zdravé výživě, co tvoje rodina, je s tebou solidární, nebo ti dělají chutě s řízkama.

Ale to víš, že dělají a nejenom řízkama. Můj sport je nejen o velké dřině, ale taky o velmi pevné vůli, a tu já mám! Strava je totiž stejně důležitá jako trénink! Jelikož jsem závodil podzim 2013, jaro 2014 a teď i podzim 2014, jsem už téměř rok a půl v soutěžní dietě, takže těch 6 dní v Los Angeles jsem si užil se vším všudy, i se spousty amerického či mexického jídla! Myslím, že jsem si to zasloužil.

7/ Jaká byla oslava druhého místa

Malou oslavou byl pro mně relax po závodech v L.A. Doma pak proběhla oslava v rodinném kruhu. Krásného přivítání se mi dostalo i ve fitku ve kterém trénuji, od mých přátel a klientů.

8/ Kdyby chtěl někdo poradit se cvičením, kde Tě najde?

Již delší dobu pracuji jako osobní trenér fitness. Se svou širokou klientelou trénujem ve fitness Arena (arenafit.cz) v Karviné. Zastihnout je mně možné na tel.733531300, kontaktovat taky na www.trenerkarvina.cz, nebo i na facebookových stránkách - na té pracovní TrénujsVladanem můžete sledovat mé počínání s klienty, na osobním profilu Vladan Zamarský pak mou závodní činnost.

9/ Můžeš nám vysvětlit proč máte před názvem kulturistika slovo naturální?

Jsem členem federace INBA (International Natural Bodybuilding Association), protože mi dává největší záruky tohoto sportu. Za 29let tréninku jsem nikdy nepoužil zakázanou látku, vše čeho jsem dosáhl a jak vypadám, je čistou cestou! Chci se měřit s borci se stejným pohledem na kulturistiku, proto INBA! Jsem pod celoročním monitoringem (kdykoliv během roku můžu být vyzván k testu) a za poslední 3 roky jsem podstoupil 4 dopingové zkoušky! V naší federaci jediný pozitivní nález na doping znamená okamžité doživotní vyloučení....nikoliv dočasný trest (třeba 2 roky), jak je tomu jinde! Boj proti dopingu je hlavním důvodem, proč v naší federaci neuvidíte na závodnících enormní množství svalové hmoty.

10/ Co plánuješ příští rok

Jako každý rok má sezóna jarní a podzimní část. V květnu je mistr.SR a ČR a v červnu pak mistrovství světa v Dubaji. Na podzim pak mistr.Evropy a opět Natural Olympia, tentokrát v Las Vegas! Mistrovství světa a Natural Olympia je pro mně zase obrovská motivace. Můj start bude záležet hlavně na případné podpoře partnerů či sponzorů.

11/ Máš nějaké sponzory

Pro letošní sezónu se mi podařilo získat podporu třech partnerů. Moc si vážím podpory a děkuji za ni obci Stonava, soukromé zubní klinice WEBEDENTI (webedenti.com) a taky jedné mé klientce, která nechce být jmenována. Bez těchto partnerů bych určitě takéto množství soutěží neabsolvoval. Ze strany české ani světové federace nemáme hrazeno vůbec nic a za umístění nejsou peněžité výhry. Samotná příprava na soutěž je finančně náročná, bez doplňků výživy se nedá při častých tvrdých trénincích dostatečně regenerovat a docílit špičkové formy. Nemluvě o dalších výdajích jako je doprava do místa soutěže, ubytování, startovné a v případě USA hrazení dopingové zkoušky. Podpora partnerů bude hrát klíčovou roli při mém plánování příští sezóny. Velice rád bych získal podporu a spolupracoval s dosavadními i novými partnery v příštím roce! Je jasné, že spolupráce musí být přínosem pro obě strany, a takhle se hodlám k tomu stavět.

12/ Pro veřejnost, tvé fanoušky, ale třeba pro případné sponzory, můžeš nám shrnout úspěchy v tvé letošní a zároveň životní sezóně?

Velice rád!

Jaro : mezinár.mistr. Slovenska 2014 - 1.místo

          meznár. mistr. Slovenska 2014 - 2.místo (smíš.páry)

          mezinár.mistr. ČR 2014 - 1.místo

          mezinár. mistr. ČR 2014 - 1.místo (smíš.páry)

          mistrovství světa 2014 - 2.místo

Podzim : Natural cup 2014 - 3.místo

               mistrovství Evropy 2014 - 3.místo

               NATURAL OLYMPIA 2014 SAN DIEGO - 2.místo

 

Životní sezónu jsem zakončil s bilancí 3 zlatých, 3 stříbrných a 2 bronzových medailí !

 

Závěrem bych chtěl poděkovat především mé manželce, mým dětem a blízké rodině za velkou podporu! Taky pak již zmíněným partnerům za jejich finanční podporu, fitness Arena za skvělé podmínky k přípravě a k mé práci a v neposlední řadě mým fanouškům, kamarádům a klientům, že mi dávali moc najevo, jak mi fandí a drží palce! Všem velký dík!


Díky za rozhovor, přeju hodně zdraví a konečně tu vytouženou zlatou

Martin Buchta                                                                                                Vladan Zamarský